Mantar Levha,  güçlü ses ve titreşimin olduğu alanlarda etkili yalıtım için uygundur. Hepimizin bildiği gibi zemin altında kullanılan malzemeler, ses ve darbe yalıtımı büyük önem taşımaktadır. Zemindeki topuk sesine benzer titreşim sorununu çözmek için ses yalıtımı ve izolasyon malzemeleri kullanılması tavsiye edilir.

MANTAR LEVHA ÖZELLİKLERİ

  • Ebat : 64cm x 94cm
  • Kalınlık : 2mm ile 10mm değişiklik gösterebilir.
  • Isı İletkenliği : 0,072 W/Mk  (yerden ısıtma zeminler için ideal)
  • Yoğunluk        : 100 – 110  gr / cm3
  • Görünüm        : Mantarlı – Doğal

    Mantar Levha Fiyatları

    Mantar levha fiyatı almak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

MANTAR ŞİLTE

MANTAR LEVHA

Mantar Şilte

Kullanılan malzeme sesin yoğunluğuna ve yoğunluğuna bağlıdır. Mantar meşesi ağacının kabuğu olan granül mantardan işlenerek elde edilen mantar şiltesi istenilen ölçülerde elde edilebilmektedirler. Mantar yastıklar, blok ve rulolardan istenilen mantar rulosu ve mantar kalınlığına kadar kesilip soyulmasıyla elde edilebilir. Darbe dayanımı açısından yüksek performanslı ürünlerin başarılı bir ürünüdür. İnşaat sektöründe ses yalıtımı ve ısı yalıtımı amacıyla sıklıkla kullanılan bir üründür. Mutfak, yatak odası, oturma odası, oteller, kütüphaneler, stüdyolar, galeriler, endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır.

MANTAR ŞİLTE FİYATLARI
MANTAR ŞİLTE KULLANIM ALANLARI
MANTAR ŞİLTE NERDE KULLANILIR

Mantar Levha Nasıl Uygulanır ?

Rulo halinde olduğu için kolaylıkla serilip kullanılabilir. Fazla gelen kısımlar için malzemeyi maket bıçağı ile kolaylıkla kesebilirsiniz. Yapıştırılması gereken kısımlar için akustik sünger yapıştırıcısı tercih edebilirsiniz. Mantar levha uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gereken husus uygulandığı zeminle arasında boşluk kalmamasıdır. Bunun için parke altında kullanılması gerekirse yapıştırmanız daha etkili olacaktır.

DUVAR VE ZEMİNDE MANTAR ŞİLTE
DUVAR VE ZEMİNDE MANTAR ŞİLTE UYGULAMASI
ŞAP ALTI MANTAR ŞİLTE