Akustik Sünger

Akustik sünger, poliüretan ham maddeli piramit, yumurta, special, yumurta ve düz yüzey formlarında üretilen akustik ses yalıtım süngeridir. Düz sünger belirli kalınlıklar haricinde rulo halinde üretilir. Diğer kalınlık ve formlarda üretilen akustik süngerler plaka halinde oluşturulur. Akustik süngerin amacı ortam içindeki yankıyı sonlandırıp kaliteli ses değerleri elde etmek. İzolasyon alanlarında kullanılacaksa farklı ses izolasyon malzemeleri ile birlikte tercih edilebilir.

Akustik Süngerler

Akustik Sünger Ses Yalıtımı

Akustik ses yalıtımı uygulaması yapılacak projelerde akustik sünger tercih edilebilir. 50cm x 50cm ve 100cm x 100cm ebatlarında üretilen akustik süngerler ortama uygun şekilde dekor edilip kolaylıkla kullanılabilir. Stüdyo, reji, toplantı, müzik odası, bateri odası, konferans salonu, kütüphane, ofis, çağrı merkezi ve daha birçok alanda yaptığımız uygulamalarda sizlerinde zevkini dikkate alarak uygulamaktayız.

Renkli Akustik Sünger

Akustik süngerler siyah ve antrasit renkte olduğu için çoğu akustik ortamda farklı renklerde dekoratif bir görünüm elde edilebilmesi için renklendirilmelidir. Firmamız sizin istediğiniz renklerde akustik sünger üretimi yapmaktadır. Renkli üretilen süngerler flok kaplama yapılarak belirlediğimiz flok renklerde kullanılabilir.

Dekoratif Akustik Sünger

Akustik ses yalıtımında kullanılmak üzere ses yutumunu ve akustiği arttırmak için farklı modellerde ürünlerimizde mevcuttur. Özellikle ses kaydı yapılan alanlarda tercih edebilirsiniz.

Akustik Sünger Nasıl Uygulanır ?

Duvar, tavan ve akustik kabin içinde kullanılan akustik süngerleri solid bazlı sıvı sünger yapıştırıcısı ve kendinden yapışkanlı akustik süngerler ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Yapıştırıcıyı rulo fırça ile bölgeye sürüp ardından süngeri uygulayabilirsiniz. Kendinden yapışkanlı süngerler çift tarafı bantla lamine edildiği için arka yüzeyindeki kağıdı çıkarıp uygulamanın yapılması istenilen bölgeye uygulayabilirsiniz.