Soğutma Chiller Odası Ses İzolasyonu

Soğutma Chiller Odası Ses İzolasyonu  grubunda önceliğimiz cihazlarda performans düşüklüğüne ve verim kaybına engel olmadan ses izolasyonu yapmaktır. Günlük yaşantınızı ve iş hayatınızda gürültüye maruz kalmamak adına chiller grubuna ses yalıtımı yapmaktayız.

Soğutma Chiller Odası Ses İzolasyonu
Soğutma Chiller Odası Ses İzolasyonu

Soğutma Chiller Odası Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Chiller soğutma grubunuzdan gelen sesler rahatsız edici olabilir. Günlük yaşantınız ve iş hayatınızda olumsuz yönde gürültüye maruz kalmamak adına soğutma chiller grubu ses izolasyon uygulamaları yapmaktayız. Önceliğimiz cihazlarda performans düşüklüğüne, verim kaybına ve doğal çalışmasına engel olmadan uygulama işlemlerinin yapılmasıdır. Cihazlar konumu gürültüden rahatsız olan bölgeye uzaklığı ve desibel seviyesi çok önemlidir. Yapılacak chiller soğutma grubu ses yalıtımı, soğutma kulesi ses yalıtımı, klima dış üniteleri ses yalıtımı işlemi bu doğrultuda projelendirilecek dizayn edilecektir. İyi, kaliteli ve doğru miktarda ses yalıtımı ve ses izolasyonu malzemeleri kullanarak rahatsız edici sesleri en yüksek oranda engelleyebilirsiniz. Ses frekansının çok yoğun olduğu alanlar için üstün performans sağlayabilecek ses yalıtım süngeri ve ses yalıtım malzemeleri kullanılır.

Soğutma Chiller Odası Ses İzolasyonu
Soğutma Chiller Odası Ses İzolasyonu

Soğutma Chiller Odası Ses Yalıtımı

Chiller soğutma grubu ses yalıtımı için kabin yapılabilir. Chiller soğutma grubu boyutunda özel kabin üretmekteyiz. Kabin içerisine ses kesici izolasyon malzemeleri ve süngerleri kullanılır. Uygulaması için rapid 800 sünger yapıştırıcısı gerekmektedir. Rulo fırça ile kabine sürdükten sonra sünger baskı yapılarak uygulanır. Akustik yanmaz süngerle üzeri kaplanır. Herhangi bir alevle temasta alevi iletmeyen malzemelerdir. Bunun yerine kabin şeklinde akustik menfez sistemleri kurulabilir. Chiller soğutma grubu odası ses izolasyonu ise sesin geçtiği noktalarda yüksek ses kesim gücüne sahip malzemeler uygulanarak yapılır. Örnek verecek olursak; yüksek yoğunluk ve kalınlığı sahip süngerpan yapıştırılır. Sağlam olması için mantolama dübeli de kullanılabilir. Daha sonra üzerine epdm ses bariyeri uygulanır ve son katman olarak yanmaz akustik sünger yapıştırılır. Bu sayede yüksek oranda ses kesici sağlanır.

Soğutma Chiller Odası Ses İzolasyon Malzemeleri