Ses Yalıtım Süngeri

Ses yalıtım süngeri, ses izolasyonu ve akustik yalıtım uygulamalarında kullanılan ses yalıtım malzemeleridir. Akustik ve izolasyon birbirinden farklı olduğu için bizim amacımız bu iki ses olayını da etkileyebilecek bir ürün üretmek. Birbirine lamine ettiğimiz ses yalıtım malzemesi ile farklı oluşumlarla meydana gelen seslerin önüne geçmekteyiz. Peki bunu nasıl yapıyoruz ? Konuşma sesi veya makine sesi gibi hava oluşumlu seslerin belirli bir ortalamada ses değerleri vardır. Bize gelen ses şikayetlerine uygun malzemeyi bu yöntemlerle belirleyebiliyoruz. Kalite belgeleri ve ses yutum değerleri mevcut olan bu ürünleri dilerseniz sizlerde inceleyerek ne derecede verim alabileceğinizi kolaylıkla tahmin edebilir ve malzemelerimizin performansını inceleyebilirsiniz.

Bariyerli Akustik Süngerler

Akustik sünger ses yutumu sağlarken bariyerli modelleri ses desibeli yüksek olan alanlarda hem izolasyon hemde akustik yalıtım sağlamak için kullanılır. Alt katmanında düz sünger, iki süngerin arasında ağır ses bariyeri ve üst katmanda istenilene göre yanmaz akustik süngerler kullanılan bu süngerlerin kalınlığı 10 cm'e kadar çıkabilir. Uygulaması sünger yapıştırıcısı ile veya çift taraflı bant ile yapılabilir. Ancak alanın sıcaklığına bağlı olarak malzemenin uzun süredir bariyerli bir şekilde olması gerekmektedir. Aksi takdirde malzemeler birbirinden ayrılabilir olduğundan mantolama yapılmalıdır.

Ses Kesici Yalıtım Süngeri

REBONDED BONDEX SÜNGERPAN

Kırpık sünger diyede adlandırdığımız rebonded bondex süngerpan ses yalıtım süngeri çoğunlukla inşaat sektöründe tercih edilir. Hazır bina ve inşaat akustiği sırasında mimar ve mühendislerin tercihi olmaktadır. İki tuğla arasında ve hazır binalarda kullanılabilen bu süngerler farklı kalınlık ve yoğunluklarıyla birlikte çeşitli ses desibellerinin önüne geçerek yüksek oranda ses izolasyonu sağlamaktadır. Üretim malzemesi olarak akustik süngerlerin geri dönüştürmesiyle birlikte en kaliteli ses yalıtım süngeri elde edilmiştir. Zemin, tavan, duvar, akustik kapı veya kabin gibi alanlarda istenilen ses kesim oranına göre kullanılır.