Konferans Salonu Akustik Düzenleme

Konferans Salonu Akustik Düzenleme uygulaması özel şirketler, eğitim kurumları, alışveriş merkezleri, kültür merkezleri holdingler vb. gibi mekanlarda bulunan konferans salonlarında kaliteli bir ses elde etmek için uygulanmaktadır.

Konferans odaları, seminerler, söyleşi vb. Bu amaçlar için kullanılmaktadır. Mekanın büyüklüğüne ve darlığına bağlı olarak, yapılan konuşmaların dinleyici açısından net anlaşılır olması çok önemlidir. Sahnedeki insanlar mikrofonların yardımıyla konuşsalar da, sesi net bir şekilde anlayabilmek için yine de akustik olarak düzenlenmeleri gerekir.

Konferans Salonu Akustik Düzenleme
Konferans Salonu Akustik Düzenleme

Konferans salonlarında verimli bir ortam elde etmek için dışarıda oluşan gürültünün içeriye girmesini engellemek ve içeride olabilecek her türlü yankı, eko vb. gibi ses olaylarının önüne geçmek için ses yalıtımı ile salon izole edilmelidir.

Konferans salonu ile dış mekanı ayıran duvarın özel malzemeler ile kaplanması, ses kalitesinin artırılmasına yardımcı olur. Konferans salonu ses yalıtımı için seçilecek olan  ürünün  salonun yapısı, duvarların konumu, tavan yüksekliği, eşyaların konumu ve dış ortamın özellikleri de göz önünde bulundurulmalıdır.

Konferans Salonu Akustik Düzenleme
Konferans Salonu Akustik Düzenleme
Konferans Salonu Akustik Düzenleme

Konferans salonları genelde büyük oldukları için salondaki sesin eşit şekilde yayılıp sesin aynı kalitede yayılması dinleyicilerin sesi aynı kalitede alabilmesi önemlidir. Ses yalıtımı uygulaması yapılırken görsellikte ön planda tutulmalıdır. Estetik bir görünüm sağlaması için kumaş kaplı paneller akustik ses yalıtım panelleri kullanılabilir.

Gerek görüldüğünde yada istenildiğinde yanmaz özelliği olan ses yalıtım süngerleri de kullanılır. Kalite sağlık bir  verim alınması için bu işlem profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır. Eğer sizde konferans salonu ses yalıtım sistemi uygulaması yaptırmak istiyorsanız firmamızla iletişime geçiniz.