Kompresör Odası Ses İzolasyonu

Kompresör Odası ses izolasyonu; Kompresörlerde en çok rahatsız eden durum gürültü problemidir. Kompresörlerin yapısından dolayı bu ses olmak zorundadır. Ancak bu ses en aza indirilmeye çalışılmaktadır. Vidalı kompresörler, pistonlu kompresörlere oranla daha sessiz çalışmaktadır. Bunun sebebi pistonlu kompresörlerin çalışma esnasında pistonların vuruntulu bir şekilde silindirin içerisinde hareket etmesidir.

Ayrıca bununla beraber hava filtresinden emilen havanın çıkarmış olduğu ses, oluşan titreşimden dolayı kompresör üzerindeki çeşitli noktalardan gelen sesler; hepsi bir bütünü oluşturur. Özellikle kabinli imalat yapan jeneratör ve kompresör sanayi kuruluşlarının üretim  hatlarına ses yalıtımı amaçlı ürünler tedarik etmekteyiz. Aksa jeneratör, Dalgakıran Kompresör, Ekomak Kompresör çözüm ortağı olduğumuz ve ürün verdiğimiz müşterilerimizden bazılarıdır.

Kompresör Odası Ses İzolasyonu
Kompresör Odası Ses İzolasyonu

Kompresör Odası Ses İzolasyonu Ne İşe Yarar?

Gürültü problemlerine en rahat çözüm sunan Kompresör Ses İzolasyonlarının yapısında sesi en aza indirme özelliği taşımaktadır. Vidalı Kompresörler, pistonlu kompresörlere göre daha sessiz çalışırlar. Bunun sebebi pistonların vuruntulu bir şekilde silindirin içerisinde hareket etmesidir.

Kompresör Odası Ses İzolasyonu
Kompresör Odası Ses İzolasyonu

Kompresörünüzü insanlardan ve çalışma ortamından daha uzak bir kompresör odasına yerleştiriniz. Kompresör odasının etrafını ses yalıtıcı ürünler ile kaplayabilirsiniz. Ancak bu süngerler tutuşmayan cinsten süngerler olmasına dikkat ediniz. Vidalı kompresörlerin içerisinde fabrika çıkışı sünger bulunmaktadır. Kompresör odasının ses izolasyonunda kullanılan malzemeleri mantolama yapılır. Ancak yine de bahsetmiş olduğumuz kompresör odasına yerleştirmenizi tavsiye ederiz.

Kompresör Odası Ses İzolasyon Malzemeleri