Kendinden Yapışkanlı Akustik Sünger

kendinden Yapışkan Akustik Süngerler, sünger türünün en çok tercih edilen ürünlerindendir. Kendinden yapışkanlı özelliği, düşme, sarkma gibi riskleri önleyebilir.

Kendinden Yapışkanlı Akustik Sünger Özellikleri

  • Yanmaz, kendi kendine sönen poliüretan esaslı bir malzemedir.
  • Optimum gözenekli yapısı sayesinde yüksek ses yutma değerine sahiptir.
  • Su, yağ ve toz gibi dış faktörler ürün performansını etkilemeyecektir.
  • Klima kanallarının ses yalıtımı için idealdir.
  • kolay uygulanır.
  • İstenirse farklı renklerde yüzeyi flok kaplama yapılarak kendinden yapışkanlı renkli akustik  sünger üretilebilir.

    Kendinden Yapışkanlı Akustik Sünger Fiyatları

    Yapışkanlı akustik sünger fiyatları kalınlık, ebat, renk, yoğunluğa göre belirlenmektedir. Metraja göre özel olarak fiyat teklifi almak için bize mail atabilirsiniz. Perakende olarak depo satışlarımız mevcuttur. Depomuzdan temin edebilirsiniz. Yüksek metrajlı alımlarda kargo alıcıya ait olmak üzere sipariş verebilirsiniz.

blank

Kendinden Yapışkanlı Akustik Düz Sünger

 Yapışkanlı Akustik sünger, ana maddesi poliüretandır. Yanmaz özelliği vardır.  Yüzeyi düz ve siyah renktedir. Yoğunlukları ve kalınlıkları istenilen boyutta üretilebilir. Ses problemlerinizin olduğu yerde ortamdaki sesi %90 kesebilirsiniz. Dışarıdan içeriye gelen sesi, içeriden dışarıya giden gürültüyü  yapışkan akustik süngerlerle ses yalıtımı kolaylıkla yaparak düzenleyebilirsiniz.

Yapışkanlı Sünger Nasıl Uygulanır?

Uygulama Şekli : Yapışkan akustik süngeri yapıştırmadan evvel, montaj yapılacak yüzey kir ve tozlardan arındırılmalıdır. Arkadaki bandı çıkarın ve süngeri çok beklemeden yüzeye yapıştırın. Elle baskı sağlanarak akustik süngerin arkasında hava kalmaması sağlanır.  Süngeri kesmeniz gerekirse, akustik süngeri kolayca kesebilmek için akustik süngeri bir falçata ile kartonun üzerine yerleştirerek kesebilirsiniz.

yumurta süngerin uygulaması
Basotect Melamin Sünger
piramit süngerin uygulaması

Akustik Sünger kullanım alanları

Stüdyo, ses kayıt odası, TV yayın odası, radyo yayın odası hastane odası, MR odası, evde sinema salonu, tiyatro salonu gibi alanlar başta olmak üzere birçok alanda seslerin netleşmesini ve dışarıdan gelen sesleri engelleyen akustik süngerler, farklı model seçeneklerine sahip malzemelerdir.