Bariyerli Süngerpan

Bariyerli Süngerpan, Günümüze sıkça karşılaştığımız gürültü somunlarının önüne geçmek için ses yalıtımı hizmetleri veriyoruz. Konuşma, korna sesi, müzik vb. gibi yüksek frekanslar, gelen sesleri önlemek için bariyerli süngerpan kullanılır. Zemin ses yalıtımı, tavan ses yalıtımı ve duvar ses yalıtımı uygulamalarında kullanılabilir.

BARİYERLİ SÜNGERPAN ÖZELLİKLERİ
Ebat : 100cm * 100cm plaka halinde üretim yapılır.
Kalınlık : 22mm-23mm-32mm-33mm-42mm-43mm-52mm-63mm – 72mm-73mm-82mm-84mm üretilebilir.
Yoğunluk : İki malzemenin kendine göre farklı yoğunlukları bulunmaktadır.
Bariyer Modeli : Heavy layer epdm ses bariyeri, keçeli ve keçesiz kauçuk ses yalıtım bariyeri kullanılır.

Bariyerli Bondex Süngerpan

Bariyerli Süngerpan

Bariyerli Süngerpan kaplaması
Bariyerli Bondex Süngerpan Fiyatları

Bariyerli Süngerpan Gürültüyü Ne Kadar Azaltır?

Sünger, bariyer, panel vs. ses yalıtım malzemelerinin %20 ses keser, %90 ses keser vb. net bir oranı olamaz.

Belli ses frekansları üzerindeki etkisinin test edildi ve çevreniz bu frekanslara hakim olursa sessiz kalacağınızı denebilir Sadece yaptığımız uygulamalarda belirli vaatlerimiz olabilir bunlarda öncesinde yapılan keşfe istinaden söylenir veya tahmince bir rakam verilir.

Tek Taraflı Bariyerli Bondex Süngerpan

Tek Taraflı Bariyerli Süngerpan

Bariyerli Bondex Nasıl Uygulanır ?

Süngerpan yapıştırma işlemi ile uygulaması gerçekleştirilmektedir. Solid bazlı özel yapıştırıcı bir rulo ile süngerin uygulanacağı duvar ya da tavana sürülür. Daha sonra yapıştırıcının sürüldüğü yere sünger uygulanır. Alçıpan altı kullanmaya uygundur. Bariyerli süngerler içindeki ağır bariyer ve süngerpan yoğunluğundan dolayı ağır bir yapıya sahip olduğundan güçlü montaj malzemeleri tercih edilir.  İlk etapta solid bazlı sıvı yapıştırıcı süngerin uygulanacağı bölgeye sürüldükten sonra bariyerli süngerpan yapıştırılır. Ancak bununla işlem bitmiyor. Daha sonrasında mantolama dübeli ile malzeme 5 noktasından tutturulur. Bu alçıpansız uygulama içindir. Ancak alçıpanla kapama yapılacaksa dübele çok ihtiyaç duyulmaz. Yüzeyi alçıpan veya herhangi bir akustik yalıtım malzemesi ile kaplanmalıdır.

Bariyerli Süngerpan kaplaması
Bariyerli Süngerpan