Asansör Dairesi Ses İzolasyonu

Asansör Dairesi Ses İzolasyonu, oturduğunuz binalardan ve konutlardan asansöründen çıkan seslerden rahatsız oluyorsanız ses yalıtımı çözümlerinden faydalanabilirsiniz. Ses izolasyonu asansör dairelerinde yapılan izolasyonlarda da yine etkili sonuçlar gösterir. Ses yalıtımının bir bölümü tekno silence malzemeye çarparak yansıdığı gibi diğer bir bölümü ise aynı malzemeye çarparak ses emilimi yaparak yutulmaktadır.

Asansör Dairesi Ses İzolasyonu
Asansör Dairesi Ses İzolasyonu

Asansör dairesi ses izolasyonu uygulaması yapılırken dilediğiniz derecede sesi yok edecek bütçenize göre ürünler belirlenmektedir.

Kesin sonuç almak için önerimiz bariyerli süngerlerin kullanımı olmasıdır. Bu süngerlerin uygulamalarını kendiniz yaptırabilir veya tarafımıza yaptırabilirsiniz. Ses yalıtımı ile yaşanan birtakım yüksek sesleri ortadan kaldırabilir ve gürültülü alanlardan içeriye giren seslerin azaltılmasını sağlayabilirsiniz. Ses izolasyonun etkili olması için bazı koşulların yerine getirilmesi gerekir DBA : İnsan kulağının en çok hassas olduğu orta ve yüksek frekansların özellikle vurgulandığı bir ses değerlendirmesi birimidir. Gürültü azaltılması veya kontrolünde çok kullanılan DBA birimi, ses yüksekliğinin sübjektif değerlendirmesi ile de ilişkilidir.

Asansör Dairesi Ses İzolasyonu
Asansör Dairesi Ses İzolasyonu

Bulunduğunuz binanın asansörünün çıkardığı seslerden rahatsız oluyorsanız ses izolasyonu çözümlerinizden faydalanabilirsiniz. Asansör daireleri ses izolasyonu hizmeti vermekteyiz. Asansör ses yalıtımı akustik süngerler ve ses kesici süngerpan ile sağlanabilir.

Asansör Dairesi İzolasyon Malzemeleri