Ağır Ses Bariyeri

Ağır ses bariyeri, ses yalıtım ve izolasyon uygulamalarında kullanılan yalıtım malzemesidir. Akustik bir malzeme olmadığı için yüzeyinin alçıpan, mdf veya akustik bir malzeme ile kaplanması gerekir. Yüksek frekanslı seslerde etkili çözüm sağlayabilecek malzemelerden birisidir.

Bazı akustik süngerlerin ses yutum oranı düşük olduğu için bariyerle birlikte lamine edilerek kullanılır. Bu sayede hem akustik hemde izolasyon sağlanır. Bariyerin kullanım alanı oldukça geniş olduğundan istenilen ses kesim değerini almak mümkündür.

Ağır Ses Bariyeri Teknik Özellikleri

Ürün Tipi : Düz Rulo Bariyer
Kalınlıklar : 2mm – 3mm – 4mm – 5mm – 7mm
Sertlik : 85 Shore
Yoğunluk : 1500 – 2000 – 3000 – 4000 kg/m3
Çekme mukavameti : min. 150

Ağır Ses Yalıtım Bariyeri
Pvc Ses Yalıtım Bariyeri

Duvar Uygulaması

Epdm Ses Yalıtım Bariyeri

Zemin Uygulaması

Epdm Ağır Ses Bariyeri Fiyat

Tavan Uygulaması

yalıtım süngeri

Kapı Uygulaması

Epdm Ses Yalıtım Bariyeri

Uygulaması için solid bazlı sıvı sünger yapıştırıcısı kullanabilirsiniz. Uygulamaya başlamadan önce uygulamanın yapılacağı alanın kuru ve temiz olduğundan emin olmanız gerekir. Aksi takdirde yapıştırıcı ve malzeme birbirini tam tutmayacak bu nedenle düşme meydana gelecektir. Özelikle tavanda yapılan ses yalıtım uygulamaları sırasında yapıştırma işlemi yapıldıktan sonra köşe ve orta kısmına mantolama dübeli atılır.

Uygulama jeneratör dairesi gibi mekanik ortamlarda yapılırken ofis içinde geçerli olabilmektedir. Yapının ses yalıtımına elverişsiz oluşu izolasyon yapmanızı gerektirebilir. Gerekli teknik destek, uygulama ve malzeme satışı için teknik ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Ağır Ses Bariyeri Fiyatları
Bariyer Lamineli Akustik Sünger